BLOK SILNIKA

Diagnostyce poddawany jest blok silnika oraz wykonywane jest jego ewentualne planowanie, osiowanie i honowanie.

TŁOKI I KORBOWODY

Ocenie podlega stan techniczny tłoków i korbowodów, które w razie konieczności zostaną wymienione wraz z nowymi pierścieniami i panewkami.

WAŁ KORBOWY

Badany jest również stan techniczny wału korbowego, usługa polerowania lub w razie uszkodzenia jego wymiana na sprawny.

GŁOWICA

Planowanie, sprawdzenie szczelności płaszcza wodnego, nowe uszczelniacze zaworowe, sprawdzenie oraz dotarcie zaworów, nowe prowadnice.

USUNIĘCIE WAD FABRYCZNYCH

Regeneracja polega też na usunięciu znanych wad fabrycznych towarzyszących konkretnym rodzajom silników.

ADAPTACJA KOMPUTEROWA

Każdy remontowany przez nas silnik poddawany jest dodatkowej diagnostyce oraz adaptacji komputerowej.

CO OFERUJEMY?

Oferujemy usługi kompleksowej regeneracji silnika, zarówno jednostki sprawne – okazujące oznaki zużycia, jak i silniki, które całkowicie odmówiły posłuszeństwa.
Regeneracja silnika polega na jego całkowitym demontażu, ocenie stanu technicznego poszczególnych jego elementów, ich regeneracji lub wymianie na nowe, montażu silnika do samochodu oraz jego komputerowa adaptacja.
W wielu przypadkach aby bezbłędnie i rzetelnie ocenić stan zużycia poszczególnych komponentów silnika, delegujemy to zadanie do specjalistycznej, współpracującej z nami firmy. Na tej podstawie próbujemy podjąć decyzję czy uzasadniona jest regeneracja danej jednostki napędowej czy też odpowiednim posunięciem będzie wymiana silnika na nowy.
Każdy przypadek traktujemy z należytą starannością, starając się doradzić naszym klientom najlepsze wyjście aby przywrócić ich samochód do życia. Pamiętaj, że to Ty masz ostateczne zdanie!

Należy pamiętać, że wiele silników posiada wady fabryczne, które mogą powodować uszkodzenie jednostki podczas jej eksploatacji. W ramach regeneracji, oferujemy Państwu usunięcie znanych nam wad fabrycznych w konkretnych silnikach aby wydłużyć jego żywotność oraz zmniejszyć koszty eksploatacyjne.
Przykładowe realizacje to zamontowanie nowych, zmodyfikowanych tłoków do silnika 2.0 TFSI o oznaczeniu CDN aby silnik „nie brał” oleju, czy też zmiana wadliwego rozrządu w tym samym silniku.
Natomiast w silniku 2.0 TDI bardzo często zachodzi potrzeba regeneracji pompy oleju (wałek i napęd sześciokąt) lub zamianę na pompę oleju napędzaną łańcuszkiem.

Bardzo dziękujemy za odwiedzenie naszej strony i zapraszamy do kontaktu!

DLACZEGO MY?

Dzięki zdobytej wiedzy i wieloletniej pracy przy regeneracji silników samochodowych, jesteśmy w stanie zagwarantować naszym klientom jakość usług na najwyższym poziomie.
Inwestujemy w nowe technologie, jesteśmy na bieżąco z nowinkami technicznymi, po to aby ciągle obsługiwać coraz nowsze modele samochodów.

 • Możliwość remontu silnika również w systemie „door to door”
 • Na każdy wyremontowany u nas silnik udzielamy gwarancji rozszerzonej
 • To Ty masz decydujące zdanie jak poprowadzimy naprawę Twojego samochodu

POPULARNE PYTANIA

 • Wymiana czy regeneracja uszkodzonej jednostki?

  Decyzja o zasadności regeneracji danej jednostki napędowej podejmowana jest po ocenie stanu technicznego poszczególnych składowych silnika.
  Natomiast ostateczna decyzja zależy zawsze do Ciebie!

 • Skąd pozyskujemy silniki?

  Oferujemy głównie silniki używane, pochodzące z samochodów powypadkowych, w których jednostka napędowa nie uległa uszkodzeniu.

 • Czy otrzymam gwarancję na zakupiony silnik?

  Na każdy zakupiony u nas silnik udzielamy 30-dniowej gwarancji rozruchowej.
  W przypadku wymiany lub remontu silnika w naszym warsztacie udzielamy rozszerzonej gwarancji nawet do roku czasu.

© Copyright 2016-2023 kupsilnik.pl